Radyo ve tvler mühürlendi

Tarih: 04.10.2016--22:33:42 - Okunma: 207
Radyo ve tvler mühürlendi

12 televizyon ve 11 radyo mühürlendi

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aralarında İMC TV, Hayatın Sesi, TV 10, Denge TV, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Zarok TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verilmişti.

Özgür Radyo

Kanun hükmünde kararnameye dayanılarak hakkında kapatma kararı verilen 12 TV ve 11 radyo kanalından biri olan Özgür Radyo'nun binasına gelen polisler kapıyı kırıp radyonun çalışanlarını darbederek gözaltına aldı.

İMC TV

Kapatılan 12 televizyon kanalından biri olan IMC TV de mühürlendi. Yayını durdurmak isteyen polislere kanal çalışanları da tepkilerini gösterdi. Polisler binada yayını kesmeye çalıştığı sırada canlı yayın programının sürdüğü stüdyoda toplanan kanal çalışanları hep birlikte "Susma haykır, özgür basın haktır", "Özgür basın susturulamaz" sloganları atarak tepkilerini gösterdi.

Hayatın  Sesi TV

Binası mühürlenen Hayatın Sesi TV: barış ve demokrasi isteyen tüm güçleri, gerçeğin sesine sahip çıkmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz dedi.

AZADİ, JİYAN, ZAROK VE ÖZGÜR GÜN TV

Kapatılan kanallardan Zazaca yayın yapan Jiyan TV, Çocuk Kanalı Zarok TV ve Azadi TV'ye dün akşam saatlerinde polis tarafından baskın düzenlendi. Arama ve sayım işlemleri 3 saat sürdü. Arama ve sayım işlemlerinin bitmesinin ardından söz konusu kanalların kapılarına mühür vurularak kapatıldı. 

Süphan Mahallesi Sağdinç Sokak Taş Ocağı Yanı No: 1 Posta Kutusu: 10 Edremit/VAN
0 (432) 217 64 34